ANDRZEJKI

Wszystko z przymrużeniem oka i "to tylko zabawa".

Andrzejki w naszym Gimnazjum.

Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Pomysłów na andrzejkowe wróżby jest  bardzo dużo! Kiedyś  wróżb andrzejkowych mogły doświadczać tylko panny, a przepowiednie dotyczyły wyłącznie miłości. Teraz wróżą wszyscy niezależnie od wieku, płci i stanu cywilnego i na wszystkie tematy: od uczuć, przez przyszłe zawody, finanse czy szkolne „przewidywania”. Pomysłów na Andrzejkowe wróżby jest wiele w naszym gimnazjum podczas przerwy wykorzystaliśmy: lanie wosku i odgadywanie kształtu cieni, Andrzejkowe serce - imiona chłopców, baloniki z propozycją przyszłego zawodu oraz Andrzejkowa numerologia. Każde gimnazjalista oblicza swoją urodzeniową cyfrę (data urodzenia 29.12.2002: 2+9+1+2+2+0+0+2 = 18 = 1+8 = 9) .
Prowadząca odczytuje charakterystykę każdej cyfry: np
"1" Cichy i spokojny, ale też sumienny i obowiązkowy. Kiedy już wybierze zamierzony cel, dąży do niego wytrwale. Nie sprawia problemów wychowawczych, staranie prowadzi zeszyty, pilnie notuje wiadomości, zawsze ma odrobione lekcje. Uczeń idealny! Lubiany przez nauczycieli za sumienność, nie lubi jednak robić więcej niż musi. Bardzo często "Jedynki" mają uzdolnienia artystyczne.
"3" Klasowa gaduła . Zadaje mnóstwo pytań, bierze udział we wszystkich dyskusjach. Ciekawski i dociekliwy i zawsze uśmiechnięty, co owocuje sympatią kolegów i nauczycieli. Ci ostatni zwykle starają się utemperować jego szaloną naturę, zwykle bezskutecznie... Interesuje się nowymi technologiami, ciekawostkami, wszystkim co intrygujące i tajemnicze. "Trójkę" charakteryzuje doskonała pamięć i zdolności aktorskie.
"5" Szkolny łobuziak, który zrobi wszystko, żeby w szkole się nie nudzić. Osoba ruchliwa i uparta, ale inteligentna i wszechstronnie uzdolniona. Jeśli lubi jakiś przedmiot, poświęca się mu całkowicie i osiąga doskonałe efekty, także na konkursach i olimpiadach. Ma oryginalne poczucie humoru, potrafi stworzyć karykaturę kolegi czy nauczyciela. Lubiany, wszędobylski i energiczny.

Opublikowano: 01 grudnia 2015 08:25

Kategoria: # W Y D A R Z E N I A #