Nasza szkoła od kilku lat należy do Programu SUS - Szkół Uczących Się, prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Szkoły będące w nim udział pracują nad poprawianiem jakości nauczania i uczenia się. I w związku z tym w dniu 29.05.2015 r.  w naszym Gimnazjum miało miejsce ważne wydarzenie. Odbył się „PANEL KOLEŻEŃSKI" podczas którego mogliśmy pokazać przedstawicielom Centrum Edukacji Obywatelskiej i innych szkół  nasz warsztat pracy i nasze osiągnięcia. Była to okazja do zaprezentowania działalności szkoły oraz do wymiany doświadczeń i poznania uwag na temat pracy naszego Gimnazjum.

Panel był ostatnim, podsumowującym elementem realizowania programu SUS i zgromadził w szkole nauczycieli, rodziców, uczniów, gości z innych szkół oraz przedstawicieli instytucji oświatowych.

Pragnę poinformować, że na zakończenie Panelu nasza szkoła po raz drugi otrzymała Certyfikat Szkoły Uczącej Się.

Tytuł „Szkoły Uczącej Się” jest najważniejszym honorowym tytułem nadawanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jest potwierdzeniem, że nauczyciele szkoły wdrażają w swojej pracy z uczniami procedury zarządzania jakością pracy skoncentrowane na procesie uczenia się uczniów. Tytuł jest docenieniem wysiłków nauczycieli i dyrektora szkoły, którzy wspólnie budują wewnętrzny system zapewniania jakości poprzez stawianie mierzalnych celów, zespołową pracę służącą ich realizacji, monitorowanie efektów pracy oraz krytyczną refleksję nad praktyką szkolną.